Tavaszköszöntő Teadélután a Szarkaláb együttessel 2017.03.25.

Posted by on 2017. március 4.

Tavaszköszöntő Teadélután, Gyümölcsoltó Boldogasszony Napján. Alapítványunk Tavaszköszöntő teadélutánt rendez és fellépést biztosít a tehetséges látássérültek alkotta Szarkaláb együttesnek 2017. március 25-én, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetség kis előadó termében, 12 órától 20 óráig. A belépés díjtalan! “Március a meteorológiai évszakváltások szerint az első tavaszi hónap. A tavasz a megújulás, a természet újjászületésének az évszaka. A nappalok hosszabbodnak, enyhül az időjárás, és lekerül rólunk a nagykabát. A hó alól virágok kukucskálnak, dugják ki a fejüket, madarak készülődnek a fészekrakáshoz, és csivitelésüktől egyre hangosabbak a kertek és a mezők. Március 18., 19., 21.: Sándor-József-Benedek napja. A néphit úgy tartja, hogy ezek a napok vetnek véget a hosszú, hideg télnek és ekkor veszi kezdetét a termékeny tavasz: “Sándor, József, Benedek zsákban hozza a meleget.” “Ám ha üres ez a zsák, nem kapod csak a harmadát”. Március 21.: Benedek napja a “hivatalos” tavaszkezdés, azaz a tavaszi nap-éj egyenlőség napja. Március 25.: Gyümölcsoltó Boldogasszony napja. Jézus fogantatásának ünnepe. Egyike az év legjelentősebb Mária-ünnepeinek.” E nap alkalmas a fák oltására, szemzésére.” Gyertek hát Barátaim! vár ránk a Kikelet!
Programok: Fellép a Szarkaláb együttes.
Bemutatkozás: Az együttes ötlete 2010-ben a Vakok iskolájában fogalmazódott meg azzal a céllal, hogy az ott tanuló tizenéves fiataloknak adjon valamit, ami valódi értéknek mondható, és amivel érdemes foglalkozni. Magyar népzenét és megzenésített verseket formálunk át a saját képünkre és az együttes hangszerparkjára, s bízunk abban, hogy a hallgatóság is ugyanúgy örömét leli a zenénkben, mint amilyen örömmel mi alkottuk meg és játsszuk újra meg újra együtt. Egykor mi is az iskolában tanultunk, de ma már dolgozó, tanuló, családos fiatal felnőttekként éljük mindennapjainkat. Ami közös bennünk, hogy zeneszerető, vidám és összetartó csapat vagyunk. Kezdetben az iskola rendezvényeire, majd egyre több fellépésre kaptunk meghívást, már az intézmény keretein kívül is, s eközben lemezünk anyaga is elkészült. Az együttes tagjai: Pausch Éva, ének Geszti Eszter, ének, fuvola, parasztfurulyák Ferenczi István, tekerőlant, parasztfurulyák Kanalas Gyula, gitár Nem rég csatlakozott hozzánk vendégzenészként Henkrich Misi is, aki gitárral és ír buzukival gazdagítja zenénket. Az együttes tagja és vezetője Nagy József, aki sajnos már nem lehet közöttünk. De lélekben itt van, és hisszük, figyel bennünket. Egy év telt el halála óta. Hangszereinkben, a dalainkban mindig szólni fog. Köszönet illeti Hrozenszky Beát, a mi Beócánkat is, aki erősít, vezet és biztat bennünket. Mellettünk áll és velünk van, amikor gyengék vagyunk. Az együttest Geszti Eszter mutatta be. Gyere el hozzánk és hallgasd, hogy zsong a tavasz! A délután házigazdái Fabók Judit és Farkas Péter.