Szakmai Beszámoló – 2019.

Posted by on 2020. május 31.

Név: Vakbarát Alapítvány

Székhely: 1142 Budapest, Dorozsmai u. 203-209 B ép. F Iph. 2/1.

Alapítvány elnöke: Farkas Péter

Nyilvántartási számunk: 01-01-0010657

Közhasznú tevékenységről szóló rövid tartalmi beszámoló

Az alapítvány székhelyén 2019-ben A rehabilitációs foglalkoztatás keretében 10 megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztattunk. Számukra számítástechnikai képzéseket, mentálhigiénés tanácsadásokat szerveztünk. A foglalkoztatás az akkreditációs, rehabilitációs előírások szerint működött. Az emberi erőforrás minisztérium által folyósított bértámogatással a Magyar államkincstár felé hiánytalanul elszámoltunk. A Budapesti fővárosi kormányhivatal a foglalkoztatás ellenőrzése során alapítványunknál mindent rendben talált.

Családsegítés terén végzett tevékenységünk:

Februárban a civil házban két alkalommal szerveztünk párkapcsolati konfliktuskezelést és tanácsadást.

Tavasszal és ősszel kis létszámú kirándulásokon, télen pedig csoportos konditerem látogatáson vettünk részt.

Programjainkat, rendezvényeinket a zuglói civilházban, szabadtéri rendezvényeinket a városligeti vakok kertjében tartottuk.

Márciusban, alapítványunk 10 éves fennállása alkalmából jubileumi emlékműsort szerveztünk. Az alapítvány elnöke ünnepi beszédet tartott, amelyben összefoglalta a szervezet 10 éves tevékenységét. Ezt követően Muzikális látássérült előadók léptek fel, akik részt vettek korábbi tehetségkutató vetélkedőinken.

Márciusban részt vettünk az átépített, felújított vakok kertjének tesztelésében, és megvizsgáltuk a környezetet a látássérültek biztonsága érdekében akadálymentesség szempontjából.

Áprilisban kötetlen beszélgetéssel egybekötött jótékonysági teadélutánt szerveztünk, ahol két látássérült fiatal négykezes zongorajátékában gyönyörködhettünk.

Májusban az esélyegyenlőségi nap alkalmából, a zuglói civil szervezetek számára megrendezett kulturális programon, alapítványunk látássérült zenészeknek, énekeseknek biztosított fellépési lehetőséget.

Az aulában szervezetünk profilját bemutatva, jótékonysági teázásra, kávézásra hívtuk meg az odalátogatókat.

Júniusban szabadtéri zenés estet rendeztünk a frissen átadott és felújított vakok kertjében, ahol látássérült énekesek léptek fel.

Teával, kávéval vendégeltük meg a résztvevőket és a közönséget.

Augusztus 20.án, a vakok kertjében, nagy létszámmal jelentek meg a látássérültek, és ugyanolyan ünnepi hangulatot biztosítottunk számukra, mint amilyenben az egész ország területén ünnepeljük ezt a nevezetes ünnepet. Ennek érdekében hagyományunkhoz híven, virslivel és frissítővel vendégeltük meg a jelenlévőket.

Októberben a fehérbot nemzetközi világnapja alkalmából, Szakmai előadásokkal, zenével, prózával, érzékenyítő interaktív játékokkal egybekötött programmal emlékeztünk meg a fehérbot eszmei feltalálójáról, és minden fehérbotot színes masnival díszítettünk fel. Ezt az alkalmat kívántuk megragadni arra, hogy a társadalom részéről fennálló, az ismeretlenségből adódó, a vakokkal szemben tanúsított tartózkodó magatartást programunk segítségével feloldjuk.

Decemberben ajándékozással egybekötött mikulásnapi ünnepséget szerveztünk látássérült szülők gyermekeinek, ahol bohócdoktorok, zenés, verses műsorral, valamint lufi állatfigura készítésével szórakoztattuk a közönséget. Mikuláscsomaggal kedveskedtünk a gyerekeknek.

2019-ben sport és szabadtéri programjainkat fitnesz és rekreációs munkatárs segítségével valósítottuk meg. Az év folyamán vak ping-pong bajnokságot, lengőteke verseny, kirándulást, csoportos konditerem látogatást szerveztünk.

Támogatások felhasználása:

A 2019-es évben a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásához kiírt pályázaton 10 munkavállaló foglalkoztatásához nyertünk el bértámogatást, valamint alapítványunk éves könyvelési díját is ebből finanszíroztuk. A Zuglói ön kormányzattól elnyert összegből fehérbot napi szemléletformáló rendezvényt tartottunk, valamint az évről-évre visszatérő, már-már hagyománnyá vállt mikulásnapi ünnepséget is megszerveztük.

Eredmények:

A 2019-es évben a rehabilitációs foglalkoztatás létszáma 4 főről 10 főre emelkedett, ezzel további hat megváltozott munkaképességű embernek tudtunk munkát biztosítani. Ezzel lehetőségünk nyílt tevékenységünk bővítésére, működésünk fejlesztésére.

Kelt: Budapest, 2020. Május 29.

VAKBARÁT Alapítvány
1142 Budapest, Dorozsmai u. 203-209.

• B ép. 6. Iph. 2/1.

A Adószám: 18132609-1-42