Szakmai Beszámoló – 2018.

Posted by on 2019. május 31.

 

  Név: Vakbarát Alapítvány

Székhely: 1142 Budapest, Dorozsmai u. 203-209 B ép. 6 lph. 2/1.

Alapítvány elnöke: Farkas Péter

 

Közhasznú tevékenységről szóló rövid beszámoló

Rehabilitációs foglalkoztatás:
A 2018-as évben a rehabilitációs foglalkoztatás keretében négy megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztattunk. A foglalkoztatással eleget tettünk az akkreditációs és rehabilitációs követelményeknek. Szervezetünknél alapítóváltás és székhelyváltozás egyaránt történt. Az új székhelyen akadálymentes munkahelyet hoztunk létre és biztosítottuk a megváltozott munkaképességű munkavállalók számára azokat a tárgyi eszközöket és berendezéseket, melyek segítségével hatékony munkát tudtak végezni.

Családsegítés terén végzett tevékenységünk:
Alapítványunk célcsoportját látássérült személyek és családjaik alkotják, ezért fontosnak tartjuk az adományosztáson és fizikai segítségnyújtáson túl a pszichés ápolást is.

2018-ban négy alkalommal tartottunk párkapcsolati tréninget látássérülteknek. Téma: Látássérült családok és párkapcsolatok speciális problémája.

Braille nyomtatás:
Domború síkírású ábécét készítettünk, melyen a látássérült és a jól látó személy is egyaránt megtalálja a tapintható domború nyomtatott síkírású betűt, valamint a Braille megfelelőjét is.

Kulturális programok:
Hagyományőrző rendezvényeket, zenei programokat szerveztünk, ahol csoportosan közreműködtünk.

Sport és szabadidő:
Csoportos konditerem látogatást, közös kirándulást, közösségi szabadidős programokat szerveztünk.

Támogatások felhasználása:
A NEA 2017 működési támogatással áprilisban elszámoltunk. A Szociális és gyermekvédelmi főigazgatóságtól egy személy után bér és járuléktámogatást kaptunk. A 2018-as évre a rehabilitációs és akkreditációs foglalkoztatás keretében négy megváltozott munkaképességű személy után munkabér és járuléktámogatást nyertünk el és használtunk fel. Októberben megpályáztuk a 2019-es bértámogatást, melyet 10 fő foglalkoztatásához nyertünk el.

Eredmények:
A rehabilitációs, akkreditációs foglalkoztatás sikeres működésével elértük, hogy nagymértékben növelni tudtuk állományi létszámunkat, ezzel lehetőséget kaptunk arra, hogy tevékenységünket bővítsük, és alapítványunk működését fejlesszük.

Részt vállaltunk a látássérült emberek egészségre nevelésében, szemléletformálásában, valamint előadásokat szerveztünk, tanácsadást nyújtottunk önértékelésük, mentális állapotuk, társadalmi beilleszkedésük javítása érdekében. Elhivatottságunknak érezzük a látássérültek támogatását, a fogyatékosságra való odafigyelést. Az ép társadalom tagjainak érzékenyítő konzultációt tartottunk, mely során megismerkedhettek a vakságból eredő különböző élethelyzetekkel, mellyel szociális érzékenységüket érintettük meg.

 

 

 

Kelt: Budapest, 2019. Január 28.

 

 

 

 

..……………………………..….
Farkas Péter
a szervezet képviselője