Szakmai Beszámoló – 2015.

Posted by on 2016. május 31.

Név:Vakbarát Alapítvány

Székhely:Budapest,Munkácsy Mihály u.51/B

Alapítvány elnöke:Farkas Péter

Közhasznú tevékenységről szóló rövid tartalmi beszámoló

A 2015-ös évben kulturális programokkal, zenei rendezvényekkel, szabadidős közösségi programokkal járultunk hozzá a látássérültek önértékelésének, szociális és mentális állapotának javulásához.

Nagy létszámú programjainkra tekintettel az év során három alkalommal béreltünk helyiséget, hogy a célcsoport akadálymentes környezetben, hasznosan tölthesse el idejét. Május elsején hagyományőrző majálist szerveztünk a városligeti vakok kertjében, ahol látássérültek, barátaik és családtagjaik részére játékos vetélkedőkkel, zenéléssel egybekötött rendezvényt tartottunk.

Szeptember 12-én A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének támogatásával egy programsorozatot indítottunk el, amelynek célja, hogy fellendítsük a látássérült közösség kulturális életét és színes programokkal, rendezvényekkel töltsük meg az MVGYOSZ székházának nagy kultúrtermét. Első alkalommal Alapítványunk szervezésében könnyűzenei koncerttel szórakoztattuk az érdeklődőket. Erre a műsorra tíz látássérültet készítettünk fel több hónapos munkával.

Október 17-én slágermúzeumra invitáltuk a látássérülteket.

November 21-én a hagyományőrző Katalin bált rendeztük meg.

December 17-én adventi vásárt szerveztünk az alábbi formában: alapítványunk azzal járult hozzá az ünnepi készülődéshez, hogy olyan árusokat hívott meg az általa szervezett adventi bazárra, akik minőségi termékeket adtak el, olyan helyszínen, amit a látássérültek is önállóan meg tudnak közelíteni. A 2015-ös évadot ezzel a programmal zártuk.

Kelt: Budapest, 2016. május 31.

..……………………………..….
Farkas Péter